USŁUGI

SZKOLENIA I PROJEKTY ROZWOJOWE

W EXTEND Consulting Group stawiamy na naturalność i uważność w działaniu.
W procesie szkoleniowym to człowiek stanowi najwyższą wartość, a naszym zadaniem jest zbudowanie bezpiecznej przestrzeni, w której będzie mógł doświadczać, testować, popełniać błędy, wyciągać wnioski i wyznaczać swoje własne cele.

Prowadzenie  szkoleń to nasza pasja!

Zaskakujemy sposobem komunikacji z grupą, zasobem ćwiczeń, ciągami przyczynowo skutkowymi, wnioskami, rozumieniem zagadnień, kompetencją i  wiedzą praktyczną.
Nudne wykłady i  zapętlone “bla, bla, bla…” już dawno zostawiliśmy innym.

Klienci EXTEND kontynuują współpracę, bo widzą że działamy wspólnie, nie tylko jako trenerzy, ale przede wszystkim ich doradcy, którzy szukają najkorzystniejszych rozwiązań. Kluczowym elementem sukcesu przy organizacji szkoleń jest poznanie Ciebie, Twojego Zespołu i biznesu. Często okazuje się, że za tą pierwszą “potrzebą”, którą zgłaszasz, kryje się inna – znacznie ważniejsza.

Nasze działania zawsze projektujemy na miarę wyzwań i Twoich oczekiwań wobec stawienia im czoła, dlatego w EXTEND nie ma dwóch takich samych szkoleń. Powiedz – zapomnę, pokaż – zrozumiem, zaangażuj mnie – zapamiętam i zacznę stosować.
To naprawdę działa!

W EXTEND realizujemy krótkie – maksymalnie kilkudniowe szkolenia, jak i długie, wielomiesięczne projekty rozwojowe. Specjalizujemy się również w modelu Training on the job – który jest najbardziej efektywny z perspektywy wdrażania nowej wiedzy
w realnym środowisku pracownika.

Consulting

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny biznes bez konsultingu. Tam, gdzie wielość różnorodnych, złożonych procesów tam też pojawiają się konsultanci biznesowi – czyli osoby, które z założenia powinny posiadać specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie opartą na latach doświadczeń i praktyki.

Dotychczas w naszej karierze zawodowej, mieliśmy okazję spotykać konsultantów biznesowych, którzy zaraz po studiach rozpoczynali pracę w firmach doradczych, świadcząc innym organizacjom usługi konsultingowe. Często były to osoby świetnie wykształcone, z ogromną wiedzą teoretyczną, jednocześnie małe doświadczenie zawodowe lub jego brak znacznie ograniczały ich skuteczność.

Bo jak można projektować efektywne rozwiązania nie znając realiów życia organizacyjnego, korporacyjnego czy koncernowego?

Jak być skutecznym nie mając doświadczenia w prowadzeniu procesów i praktycznej wiedzy dotyczącej ich możliwości, ograniczeń i „wąskich gardeł”?

Powołując do życia spółkę doradczą przyświecała nam idea, aby naszym klientom oferować ekspercką wiedzę popartą latami doświadczeń, aby przekazywać im najlepsze praktyki, które sprawdziły się w organizacyjnych realiach, aby projektować dla nich skuteczne rozwiązania adekwatne do ich potrzeb, możliwości, sytuacji.

coaching

Gdy poruszamy z Wami wątek Coachingu, zazwyczaj spotykamy się z dwiema reakcjami:

 • „Coaching! – chętnie, poproszę, szukam inspiracji i nowych możliwości”
 • „U nas nie ma czasu na coaching” / „My mamy już wdrożoną ocenę i menedżerowie oceniają swoich ludzi”.

Przez lata określenie “Coaching” zaczęło kojarzyć się mało przyjemnie – to dlatego, że poprzez niewłaściwe posługiwanie się tym pojęciem, jego jedyna forma została rozmyta – w EXTEND wykorzystujemy Coaching w jego czystej formie.
Coaching jest jednym z wielu narzędzi w arsenale skutecznego menedżera. W EXTEND nadajemy mu jednak jeszcze ważniejsze znaczenie – postrzegamy go jako pewną filozofię pracy rozwojowej ze sobą i współpracownikami – ta forma rozwoju przynosi rezultaty w każdej relacji wewnątrz organizacji.

W pracy coachingowej wykorzystujemy wiedzę z zakresu typologii osobowościowych, naturalnych stylów uczenia i wiedzy o poziomie kompetencji. Prowadzimy sesje indywidualne i grupowe w zależności od realnych potrzeb Twojego biznesu.

wsparcie hr

Jak możemy wesprzeć procesy HR w Twojej organizacji?

 • Selekcja kandydatów na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie (metodą Assessment Centre) – właściwy dobór kandydatów to jeden z ważniejszych czynników sukcesu. To ludzie i posiadane przez nich kompetencje decydują, czy strategia Firmy zostanie wdrożona, czy cele stawiane przed danym stanowiskiem będą zrealizowane. W procesie selekcji nie ma miejsca na pomyłki – za dużo kosztuje to organizację.
 • Budowanie procesu onboardingu
  Dynamiczne i skuteczne wdrożenie nowego pracownika to kluczowy element, dzięki któremu w możliwie najkrótszym czasie uzyskuje on pełną samodzielność do realizacji zadań na swoim stanowisku.
  Pomagamy w projektowaniu efektywnego onboardingu, a także dostarczamy szkolenia, zwiększające jego skuteczność i atrakcyjność.
 • Audyty pracownicze / menedżerskie – znajdujemy odpowiedzi na wiele pytań min.:
 • Czy ludzie, których zatrudniasz są w stanie realizować wyznaczone cele?
 • Czy pracownicy posiadają odpowiednie kompetencje, aby skutecznie działać
  w nowych warunkach?
 • Jakie są mocne strony pracowników?
 • Jakie obszary należy rozwijać?
 • Jakie kompetencje należy pozyskać z rynku?
 • W jaki sposób rozwijać „luki” kompetencyjne?
 • W jaki sposób pielęgnować / podtrzymywać mocne strony?
 • Jak efektywnie gospodarować budżetem, który jest przewidziany na rozwój ludzi?
 • Badania ilościowe i jakościowe
  Tworzymy „fotografię” rzeczywistości organizacyjnej, pozwalającą zdiagnozować jak wygląda firma, jej procesy w oczach pracowników, dzięki badaniom docieramy do problemów i trudności niedostępnych w bezpośrednich rozmowach.
 • Projektowanie systemów motywacyjnych
  Systemy premiowania / systemy Zarządzania przez Cele / MBO – systemy, które mają nagradzać powinny być powiązane z istotnymi dla biznesu parametrami. Systemy tego typu są skuteczne, gdy obie strony mają z tego wymierne korzyści.
 • Projektowanie systemów okresowych ocen pracowniczych – pomagamy dowiedzieć się:
 • W jaki sposób postępować, aby realizować cele i zadania biznesu?
 • Jak zachowania pracowników wpisują się w oczekiwania organizacji?
 • Jakie są mocne strony pracowników, a jakie obszary umiejętności, zachowań powinni rozwijać?
 • W jaki sposób rozwijać ludzi? 

KONFERANSFERKA

Prowadzenie gal i konferencji to jedno z tych wyzwań, któremu stawiamy czoła, czerpiąc dziką przyjemność z towarzyszących temu emocji.

Urodziny firmy, podziękowanie dla klientów, wręczenie nagród pracownikom?

To przykłady zaledwie kilku okazji zasługujących na wyjątkową oprawę.

W EXTEND przygotujemy kreatywny scenariusz i kompleksowo zaopiekujemy się Twoim wydarzeniem, sprawiając, że żaden z zaproszonych gości nawet na moment nie zechce opuścić widowni.

Pozwól sobie wejść na wyższy poziom